«Powrót

Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze z certyfikatem BCC

Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze z certyfikatem BCC

Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze z certyfikatem BCC

Uczestnicy konkursu stoją na schodach prowadzących do Lubuskiego Urzędu Skarnbowego i pozują do zdjęcia
Kapituła na scenie
Prezes z członkiem kapituły na scenie
Uczestnicy konkursu stoją na schodach prowadzących do Lubuskiego Urzędu Skarnbowego i pozują do zdjęcia

Przedsiębiorcy już po raz 15 wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe. Wśród laureatów konkursu znalazł się Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w siedzibie Business Centre Clube.

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" odbyła się 28 czerwca 2017 r. w Warszawie. Siedemdziesiąt urzędów, wyróżnionych przez przedstawicieli biznesu, może posługiwać się tym tytułem przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Wśród nagrodzonych znalazł się również Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze. Przedsiębiorcy oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Tomasz Strąk odczytał list szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariana Banasia, w którym minister pogratulował naczelnikom nagrodzonych urzędów skarbowych za ogromny wkład w budowanie profesjonalnej i przyjaznej administracji.

Szef KAS zaakcentował, że sukcesywna modernizacja administracji skarbowej jest odpowiedzią na potrzeby podatników, a oceny wystawione przez przedsiębiorców są dla tej administracji impulsem do dalszych zmian. Tomasz Strąk zauważył, że w trudnym okresie wdrażania reformy KAS administracji skarbowej udało się połączyć poprawę ściągalności podatków z przyjaznym podejściem do podatników.

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski, gratulując naczelnikom nagrodzonych urzędów, podkreślił, że działania administracji skarbowej i przedsiębiorców mają wspólny cel, którym jest stabilność budżetu państwa. Zwrócił uwagę na dwie rzeczy, które utrudniają realizację tego celu: szarą strefę oraz trudne i skomplikowane prawo. Dlatego tak ważna jest wzajemna współpraca między biznesem a administracją.