«Powrót

Nielegalne papierosy w osobowym citroenie

Nielegalne papierosy w osobowym citroenie

Nielegalne papierosy w osobowym citroenie

Wnętrze citroena pełne papierosów
Otwarty bagażnik w samochodzie pełny papierosów
Otwarte kartony w samochodzie pełne papierosów
Funkcjonariusz celno-skarbowy wykonuje swoje obowiązki.

100 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w bagażniku i w miejscu po tylnej kanapie citroena funkcjonariusze Lubuskiej Służby Celno-Skarbowej. Procederem przemytu trudnił się 29-letni Lubuszanin.

 

6 października br. funkcjonariusze lubuskiej KAS w obrębie byłego przejścia granicznego w Świecku, na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymali osobowego citroena na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem nie okazał do kontroli żadnych dokumentów dot. pojazdu (dowodu rejestracyjnego i polisy OC). Również tablice rejestracyjne pochodziły od innego samochodu.

W wyniku przeszukania pojazdu mundurowi w jego bagażniku i w miejscu, gdzie zwyczajowo znajduje się kanapa, ujawnili 5000 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Papierosy wraz pojazdem zatrzymano, a wobec kierującego wszczęto postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Straty skarbu państwa (niezapłacony: VAT i akcyza) oszacowano na prawie 110 tysięcy złotych.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach za brak dowodu rejestracyjnego pojazdu ukarali kierowcę mandatem w wysokości  550 złotych i sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak ubezpieczenia OC. Grozi mu za to kara w wysokości nawet  3500 złotych.