«Powrót

Co wiemy o podatkach, czyli rozmowy z młodzieżą podczas Dnia Przedsiebiorczości

Co wiemy o podatkach, czyli rozmowy z młodzieżą podczas Dnia Przedsiebiorczości

Co wiemy o podatkach, czyli rozmowy z młodzieżą podczas Dnia Przedsiebiorczości

Na krzesłach siedzą uczniowie w wojskowych mundurach i głaszczą czarnego labradora.
W sali siedzą uczniowie w mundurach wojskowych i słuchają prelekcji o podatkach
Uczniowie próbują dopasować do konkretnych dziedzin wydatków kwoty na nie przeznaczane.
Uczniowie próbują swoich sił podczas gry logicznej o podatkach
Uczennica w mundurze wojskowym czeka na sygnał przewodnika psa.
Labrador Carlos zaznacza podejrzaną skrzynkę

22 marca uczniowie z rzepińskiego liceum poznawali rodzaje podatków, potrzebę ich płacenia oraz sposoby na sprytnych przemytników.

 

Dzień pełen wrażeń mieli uczniowie rzepińskiego liceum, którzy 22 marca przyszli na jeden dzień do Izby Administracji Skarbowej w ramach piętnastej edycji programu Dzień Przedsiębiorczości. Program, który pomaga podjąć młodym ludziom decyzję o wyborze przyszłego zawodu, jak co roku, objął swoim honorowym patronatem Prezydent RP Andrzej Duda.

Na uczniów z klasy wojskowej od samego rana czekało wiele atrakcji: mogli z pomocą animowanego filmu łatwo poznać rodzaje najczęściej płaconych podatków, dzięki grze edukacyjnej dowiedzieli się, jakie wydatki na poszczególne dziedziny życia przeznaczane są z budżetu państwa oraz jak radzą sobie ze sprytnymi przemytnikami funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Tym ostatnim w pracy na co dzień pomaga obdarzony niezwykłą psią inteligencją Carlos – służbowy labrador wyszkolony do szukania narkotyków. Razem ze swoim przewodnikiem pokazali jak może wyglądać przeszukanie bagaży i jak szybko pies sobie z tym może poradzić. Do pracy włączyli się też uczniowie i mogli na chwilę zostać przewodnikami psa służbowego. Temat okazał się interesujący i młodzież chętnie zadawała pytania doświadczonemu funkcjonariuszowi.

Ostatnim akcentem była indywidualna praca na stanowiskach przygotowanych dla uczniów. Tam czekali na nich zarówno pracownicy z Izby Administracji Skarbowej, jak i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.