«Powrót

Mundurowe Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Mundurowe Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Mundurowe Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Dwóch funkcjonariuszy na tle banneru lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej.
Stanowisko Lubuskiej KAS. Przy stole stoją funkcjonariusze i pracownicy KAS, a także odwiedzający stanowisko.
Widok ogólny na targi. Na środku stoi przed kamerą kobieta ze Straży Granicznej.
Na pierwszym planie dwóch umundurowanych funkcjonariuszy z zasłoniętymi twarzami. W tle inny funkcjonariusz straży granicznej, ale bez pełnego umundurowania.
Stanowisko z napisem Biuro Karier. Stoi przy nim kobieta przy laptopie, w ręce trzyma ulotkę.
  • Biuro Karier Uniwersytecie Zielonogórskiego zorganizowało Targi Pracy Służb Mundurowych.
  • Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Krajowej Administracji Skarbowej.

Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych z woj. lubuskiego. W tym policji, straży granicznej, wojska, straży pożarnej. Swoje stoisko wystawiła też Izba Administracji Skarbowej  w Zielonej Górze.

Pracownicy Pionu Personalnego oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w LUCS zachęcali odwiedzających do wstąpienia w szeregi lubuskiej KAS.

Studenci mogli zobaczyć m.in. na czym polega służba funkcjonariuszy z Grupy Zabezpieczenia Działań oraz Mobilnego Laboratorium.

Zadania Służby Celno-Skarbowej

Służba Celno-Skarbowa - to wyodrębniona formacja w ramach Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw. Polska Służba Celno-Skarbowa wykonuje także obowiązki wynikające z przynależności naszego kraju do obszaru celnego UE (odpowiadamy za część granicy zewnętrznej UE). Dzięki tym działaniom zapewniamy bezpieczeństwo finansowe kraju, stoimy na straży przepisów unijnych, chronimy obywateli Polski i UE przed napływem towarów szkodliwych (np. środków odurzających), podrabianych (nie tylko odzież i kosmetyki, ale także np. środki ochrony roślin) lub niebezpiecznych.