«Powrót

Działalność informacyjno - edukacyjna

Działalność informacyjno - edukacyjna

Działalność informacyjno - edukacyjna

Akcja rozliczeniowa SZYBKI PIT

Akcja Szybki PIT to ogólnopolska kampania dotycząca składania rocznych zeznań podatkowych. Jej głównym celem jest uświadomienie podatnikom korzyści, które płyną z terminowego i szybkiego składania rocznych deklaracji podatkowych.

Szczególny nacisk położony jest na promowanie systemu e-Deklaracje i składanie zeznań podatkowych w formie elektronicznej. Ta forma rozliczenia staje się coraz bardziej popularna wśród podatników z woj. podlaskiego. W 2014 roku Podlasianie złożyli w ten sposób ponad 102 tys. zeznań PIT, rok później, czyli w 2015 roku – blisko 150 tys., a w 2016 roku – ponad 181 tys. zeznań podatkowych.

Akcja ma też na celu pomoc wszystkim tym, którzy mają problem z wypełnieniem swojego zeznania rocznego. W ramach tej pomocy w całym kraju podejmowany jest szereg różnych działań m. in. dzień otwarty i wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych, punkty rozliczeń w galeriach handlowych czy dyżury telefoniczne prowadzone przez ekspertów skarbówki.

Narodowa Loteria Paragonowa

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Ma uświadomić Polakom, że wydawanie i branie paragonów przy każdych zakupach towarów i usług oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie usług, z których wszyscy korzystamy na co dzień.Celem kampanii jest także wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji na rynku.

Loteria paragonowa rozpoczęła się 1 października 2015 r. i potrwa do końca marca 2017 r. Aby wziąć udział w loterii wystarczy mieć 18 lat, kupić towar lub usługę za minimum 10 zł, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii lub poprzez specjalną aplikację mobilną.

Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera okno w nowym serwisie)

Mała Akademia Cła i Akcyzy

Projekt „Mała Akademia Cła i Akcyzy" ma na celu promocję działań funkcjonariuszy celnych poprzez działania edukacyjne kierowane przede wszystkim do najmłodszych, ale też do młodzieży i dorosłych. Podczas spotkań informacyjnych i edukacyjnych celnicy opowiadają o tym jak prawidłowo zachować się podczas przekraczania granicy, jak najlepiej przygotować się do podróży za granicę, jakie towary mogą się znaleźć w bagażu podróżnego, a które są z kolei objęte zakazami czy ograniczeniami.

Ponadto, uczestnicy spotkań zapoznawani są z innymi zagadnieniami związanymi z pracą celników m.in. z przepisami celnymi dla podróżnych, zasadami kontroli, usługami e-bookingowymi, portalem www.granica.pl, aplikacjami Mobilna Granica oraz Asystent Granica, ochroną ginących gatunków CITES, odpowiedzialnością agencji celnych oraz problematyką uzależnień od narkotyków i hazardu.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 28.02.2017 Data publikacji: 28.02.2017 13:20 Data ostatniej modyfikacji: 02.02.2024 08:37
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Osoba publikująca: Monika Tyczyńska Osoba modyfikująca: Natasza Wiśniewska
Rejestr zmian