«Powrót

Informacja o działalności Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim w treści łatwej do czytania i zrozumienia

Informacja o działalności Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim w treści łatwej do czytania i zrozumienia

Informacja o działalności Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim w treści łatwej do czytania i zrozumienia

Znak informacyjny w kolorze niebieskim, na tle książki ręka z kciukiem w górę, zza książki widać rysunek uśmiechniętej buzi

W każdym województwie jest tylko 1 urząd celno-skarbowy.

W województwie lubuskim nazywa się Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Siedziba urzędu znajduje się Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kazimierza Wielkiego 65. 

Na czele Urzędu stoi Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W wykonywaniu zadań pomagają mu pracownicy i funkcjonariusze.

W urzędzie pracuje 545 osób.

Budynek czteropiętrowy, elewacja jasnoszara, okna prostokątne

Siedziba Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim

Urząd jest częścią Krajowej Administracji Skarbowej.

W skład Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego wchodzą dwie delegatury: Delegatura w Rzepinie oraz Delegatura w Zielonej Górze.

 Siedziba Delegatury Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rzepinie.

Siedziba Delegatury Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zielonej Górze.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Krajowej Administracji Skarbowej, to możesz przeczytać informację na stronie lubuskie.kas.gov.pl (link otwiera okno w tym samym serwisie).

Czym zajmuje się urząd celno-skarbowy?

Obok kontenera stoi funkcjonariusz w czarnym mundurze, a obok niego pies służbowy szuka śladów

  • W urzędzie celno-skarbowym pracują pracownicy i funkcjonariusze. Funkcjonariusze to osoby w mundurach.
  • Pracownicy urzędu pomagają przedsiębiorcom w prawidłowym zapłaceniu podatków. Wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Ścigają także sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych.
  • Funkcjonariusze celno-skarbowi zajmują się stosowaniem przepisów i pobieraniem opłat związanych z przewozem towarów przez granicę.  Funkcjonariuszy w czarnych mundurach możesz spotkać na drogach w naszym województwie. Oni sprawdzają, czy ktoś nie przemyca szkodliwych towarów. Nie wolno ich przywozić do Polski. Tymi szkodliwymi towarami mogą być narkotyki. Nie wolno też przywozić z innych krajów zwierząt, które są pod ochroną. Funkcjonariusze pilnują też, żeby nikt nie przywoził śmieci. W ten sposób troszczą się o nasze bezpieczeństwo.
  • Niektórym funkcjonariuszom w pracy pomagają psy służbowe. W naszym województwie pracują 3 psy specjalnie wyszkolone do wykrywania narkotyków i papierosów. 

Dostępność architektoniczna

Znak informacyjny o niepełnosprawności ruchowej - wózek inwalidzki na niebieskim tle

Opis budynku Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. znajduje się w zakładce Dostępność architektoniczna (link otwiera nowe okno w tym samym serwisie) Można się dowiedzieć, jak urząd jest przygotowany na spotkanie z osobą niepełnosprawną.

Kontakt z Urzędem Celno-Skarbowym w Gorzowie Wlkp.

Symbole komunikacji w postaci słuchawki telefonicznej, koperty, telefonu komórkowego

Aby załatwić sprawy w Urzędzie osoby z niepełnosprawnościami mogą: 

  • napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Lubuski Urząd Celno-Skarbowy, ul. Kazimierza Wielkiego 65, 66-400 Gorzów Wlkp.wysłać e-mail na adres: lubuski.ucs@mf.gov.pl
  • wysłać faks na numer: 9577133599
  • skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby wybranej przez Pana / Panią pod numerem: 957133522
  • skontaktować się osobiście w siedzibie urzędu w godzinach pracy. 

W kontakcie z naszym urzędem osoba niesłysząca lub słabosłysząca ma prawo do skorzystania z usług tłumacza PJM, SJM, SKOGN. 

Dwie młode kobiety rozmawiaj ą w języku migowym

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej w zakładce: Dostępność/Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących.