«Powrót

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i lubuskie urzędy skarbowe w gronie najlepszych w kraju

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i lubuskie urzędy skarbowe w gronie najlepszych w kraju

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i lubuskie urzędy skarbowe w gronie najlepszych w kraju

dwie dłonie w geście gratulacji na tle miasta
Urząd Skarbowy w Nowej Soli wejście
Urząd Skarbowy w Nowej Soli cały budynek
Urząd Skarbowy w Nowej Soli cały wejście i witryna
  • Urząd Skarbowy w Nowej Soli jest najlepszym urzędem skarbowym w Polsce w kategorii efektywność w grupie średnie
  • Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze została wyróżniona w dwóch kategoriach
  • W gronie wyróżnionych znalazł się również Urząd Skarbowy w Świebodzinie

Już po raz 17. redakcja Dziennika Gazety Prawnej wybrała najlepsze izby administracji skarbowej i urzędy skarbowe w kraju w ramach Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych. Zestawienie było sporządzone na podstawie danych zebranych za 2020 rok. Spośród 400 urzędów i 16 izb skarbowych wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: efektywność – gdzie oceniana jest pracowitość urzędu i skuteczność – ocena nieomylność urzędu. Dodatkowo urzędy skarbowe zostały podzielone  na cztery grupy: urzędy małe – do 60 pracowników; urzędy średnie – do 130 pracowników; urzędy duże – powyżej 130 pracowników oraz urzędy wyspecjalizowane.

Wśród laureatów konkursu są dwa urzędy skarbowe z województwa lubuskiego i Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Urząd Skarbowy w Nowej Soli zajął Pierwsze miejsce w kategorii efektywność w grupie urzędy średnie. Urząd Skarbowy w Świebodzinie otrzymał wyróżnienie w kategorii efektywność w grupie małe urzędy. Natomiast Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze została wyróżniona dwukrotnie: w kategorii efektywność oraz w klasyfikacji generalnej - uwzględniającej miejsca zajęte przez poszczególne izby i urzędy w obu ocenianych kategoriach.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w formie online. Ranking został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Szczegółowe wyniki konkursu urzędów skarbowych i izb administracji skarbowej zostały opublikowane w Dzienniku Gazety Prawnej.