«Powrót

Ograniczony dostęp do trzech lubuskich urzędów skarbowych

Ograniczony dostęp do trzech lubuskich urzędów skarbowych

Ograniczony dostęp do trzech lubuskich urzędów skarbowych

  • W Pierwszym i Drugim Urzędzie Skarbowym w Zielonej Górze oraz w Urzędzie Skarbowym w Sulęcinie obowiązuje  brak możliwości bezpośredniej obsługi.
  • We wszystkich tych są przypadki zachorowania na covid-19.
  • KAS przypomina, że większość spraw można jednak załatwić bez wychodzenia z domu telefonicznie lub online

Pierwszy Urząd Skarbowy i Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze będą  zamknięte do 9 kwietnia, a Urząd Skarbowy w Sulęcinie do 16 kwietnia. Nie odbędą się również wszystkie wcześniej zarezerwowane wizyty w ramach usługi Umówi wizytę w urzędzie skarbowym. Osoby zainteresowane mogą się rejestrować na spotkania od 12 kwietnia, a do Urzędu Skarbowego w Sulęcinie od 19 kwietnia. Pomimo zamknięcia bezpośredniej obsługi, oba urzędy będą w dalszym ciągu załatwiać sprawy swoich klientów.

Mimo ograniczenia działalności obu instytucji wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony podatki.gov.pl (link otwiera okno w innym serwisie) lub telefonicznie.  W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie skarbowym przy wejściu do budynku jest ustawiona specjalna urna, gdzie można wrzucić dokumenty.

Natomiast wszelkie spotkania z pracownikami w ramach wizyty w urzędzie będą możliwe prawdopodobnie dopiero odpowiednio po 9/16 kwietnia. Należy jednak wcześniej się umówić i zarezerwować wizytę. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza (link otwiera okno w innym serwisie), dostępnego na stronie podatki.gov.pl (link otwiera okno w innym serwisie). Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw. 

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące złożonego dokumentu - umów wizytę na podatki.gov.pl