«Powrót

Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze całuje sztandar
Przegląd kompanii honorowej
Wręczenie odznaczenia dyr. Zbaraszczukowi
Wręczenie odznaczenia dyr. Andrzejewskiemu
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej na placu po odznaczeniu
Na placu w trakcie wręczania odznaczeń
Awansowani na placu
Przemarsz pododdziałów na placu -sztandar na czele
Przemarsz pododdziałów

Lubuscy pracownicy i funkcjonariusze KAS obchodzili Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Tegoroczne święto miało szczególny wymiar, gdyż głównym punktem uroczystości było nadanie sztandaru Izbie Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
W uroczystości uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa KAS Piotr Dziedzic.

Święto rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, skąd uczestnicy przemaszerowali na plac Bohaterów. Tam odbyła się uroczysta zbiórka połączona z nadaniem sztandaru Izbie Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Po nadaniu sztandaru jednostce blisko stu trzydziestu pracowników i funkcjonariuszy odebrało odznaczenia i awanse zawodowe nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Finansów oraz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Swoje odznaki „Zasłużony dla miast Zielona Góra" wręczył też Prezydent Zielonej Góry dwunastu pracownikom i funkcjonariuszom lubuskiej administracji skarbowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najważniejszych władz państwowych i wojewódzkich oraz instytucji współpracujących z KAS. Uroczystości uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Żagania a dla mieszkańców przygotowano stoiska promocyjne, na których można było się zapoznać z działalnością Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i służb współpracujących w tym wojska, policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.
 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 24.09.2019 Data publikacji: 24.09.2019 14:52 Data ostatniej modyfikacji: 30.06.2020 11:30
Autor: Ewa Markowicz Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Osoba publikująca: Izabela Dobija-Larweczka Osoba modyfikująca: Marek Czerkies
Rejestr zmian