«Powrót

Zmiana listy dostawców kart flotowych i zakresu usług dla użytkowników e-TOLL

Zmiana listy dostawców kart flotowych i zakresu usług dla użytkowników e-TOLL

Zmiana listy dostawców kart flotowych i zakresu usług dla użytkowników e-TOLL

Punkt poboru opłat na autostradzie
  • Od 1 lipca 2022 r. każdy wystawca kart flotowych może nawiązać bezpośrednią współpracę z szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • Dostępna jest możliwość wnoszenia opłaty elektronicznej z wykorzystaniem karty flotowej, jako zabezpieczenia.

Od 1 lipca br. zmieniają się zasady współpracy szefa KAS z wystawcami kart flotowych w zakresie możliwości rejestracji oraz wnoszenia opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg  zarządzanych przez GDDKiA. Każdy wystawca kart flotowych, po przejściu z wynikiem pozytywnym testów integracyjnych i wniesieniu zabezpieczenia, może podpisać umowę z szefem KAS bez pośrednictwa integratora usług.

Zmiany dla użytkowników

Zmiany dotyczą użytkowników pojazdów ciężkich oraz pojazdów lekkich, którzy zarejestrowali się i opłacają przejazdy w systemie e-TOLL za pomocą kart flotowych.

Od 1 lipca br. w systemie e-TOLL możliwe jest wnoszenie opłaty elektronicznej z wykorzystaniem karty flotowej, jako zabezpieczenia.

W późniejszym terminie dostępne będą usługi związane z wykorzystaniem płatności pre paid (konto przedpłacone) z wykorzystaniem kart flotowych w Miejscach Obsługi Klienta oraz w Internetowym Koncie Klienta. Pracujemy nad ich szybkim udostępnieniem użytkownikom.

Lista dostawców kart flotowych

Aktualna lista dostawców kart w systemie e-TOLL jest zamieszczona na stronie etoll.gov.pl

Przed rozpoczęciem przejazdu upewnij się, że dostawca twojej karty flotowej jest zintegrowany z systemem e-TOLL.