KAS prowadzi w woj. lubuskim działania informacyjne o KSeF

KAS prowadzi w woj. lubuskim działania informacyjne o KSeF

KAS prowadzi w woj. lubuskim działania informacyjne o KSeF

Galeria, dwie uśmiechnięte panie stoją na tle stanowiska KSeF
Plac, pod namiotem z napisem: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze stoją dwie kobiety, obok plakat KSeF
Plac, pod namiotem z napisem: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze stoi kobieta za stołem, po drugiej stronie kobieta i mężczyzna, trzymający w ręce ulotkę KSeF, obok plakat KSeF
Plac, pod namiotem z napisem: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze stoją dwie kobiety i mężczyzna, obok plakat KSeF
Biblioteka, na środku wyświetlana jest prezentacja o KSeF, przy stołach siedzi kilkanaście kobiet.
Sala, na środku stoi stół, przy którym siedzi kilkanaście osób, w tle wyświetlona prezentacja KSeF
sala, na środku wyświetlona prezentacja, obok niej stoi pracownica urzędu skarbowego, na krzesłach siedzi, młodzież
sala, na środku wyświetlona prezentacja, obok niej stoi inna pracownica urzędu skarbowego, na krzesłach siedzi, młodzież
sala, na środku wyświetlona prezentacja KSeF, obok niej stoją dwie pracownice urzędu skarbowego, na krześle siedzi mężczyzna
sala, w rogu stoi baner reklamowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, na stole leży obrus z logo KAS, na stole leżą ulotki, laptop i balony, przy stole siedzi pracownica urzędu skarbowego a obok przechodzą dwie młode dziewczyny
sala, w rogu stoi baner reklamowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, na stole leży obrus z logo KAS, na stole leżą ulotki, laptop i balony, przed banerem stoją dwie pracownice US
  • Eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i urzędów skarbowych woj. lubuskiego, jeżdżą po całym regionie i opowiadają o KSeF.
  • W ten sposób chcą przybliżyć nową platformę do elektronicznych faktur, która w przyszłym roku będzie obowiązkowa. 
  • Pracowników lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) można spotkać m.in. w galeriach handlowych, urzędach miast, gmin czy na świątecznych jarmarkach.

W najbliższych miesiącach wszyscy przedsiębiorcy w Polsce staną przed obowiązkiem dostosowania swoich działalności do nowego rozwiązania, jakim jest Krajowy System e-Faktur ( KSeF). Dlatego eksperci od KSeF z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i urzędów skarbowych woj. lubuskiego podjęli kolejne działania, których celem jest przybliżenie tego tematu.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w VII Gorzowskim Forum Gospodarczym, które odbyło się w Filharmonii Gorzowskiej pod hasłem „Przekraczając granice możliwości". Wydarzenie to jest jedną z największych imprez gospodarczych w regionie. Tegoroczny program forum obejmował zagadnienia dotyczące współtworzenia gospodarki przyszłości, w tym wykorzystania w gospodarce sztucznej inteligencji.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Świebodzinie prowadzili szkolenia poświęcone KSeF dla lokalnych przedsiębiorców w gminach Skąpe i Szczaniec. Ekspertki uczestniczyły również w spotkaniach edukacyjnych z uczniami klas maturalnych o profilu ekonomicznym.

Urząd Skarbowy w Sulęcinie natomiast przeprowadził szkolenie dla rolników w Torzymskim Ośrodku Kultury. Ekspertki KSeF były tam na zaproszenie Placówki Terenowej KRUS.

Pierwszy Urząd Skarbowy w Zielonej Górze promował KSeF na spotkaniu Mikołajkowym w świetlicy wiejskiej w Drągowie.

Z kolei pracownicy Urzędu Skarbowego w Słubicach byli na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Słubicach.

Informacje o KSeF

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur, to państwowa platforma, w której przedsiębiorcy wystawiają, wysyłają, odbierają i przechowują faktury w ustandaryzowanym formacie elektronicznym. System zastępuje tradycyjne dokumenty papierowe i PDF, wprowadzając jeden spójny sposób fakturowania w całej Polsce.

KSeF to nowy, ogólnokrajowy system teleinformatyczny, który wprowadza jednolity standard wystawiania, przesyłania i archiwizacji faktur w formie elektronicznej. Zmiana ta ma na celu usprawnienie procesów księgowych, zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego oraz podniesienie transparentności transakcji.

Od 1 lutego 2026 r. przedsiębiorcy będą zobowiązani do wystawiania i odbierania faktur w KSeF. System będzie wdrażany etapami — najpierw obejmie największe podmioty, a następnie stopniowo pozostałych przedsiębiorców. Dla całego środowiska przedsiębiorców oznacza to konieczność rozpoczęcia przygotowań z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby całość procesów mogła przebiegać sprawnie i bez zakłóceń.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Krajowy System e-Faktur (KSeF)