Dwa lubuskie urzędy skarbowe nagrodzone przez przedsiębiorców.

  Dwa lubuskie urzędy skarbowe nagrodzone przez przedsiębiorców.

  Dwa lubuskie urzędy skarbowe nagrodzone przez przedsiębiorców.

  od lewej Adam Andrzejewski Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Anna Chałupa zastępca szefa KAS, Magdalena Rzeczkowska Szef KAS, Alicja Listwon Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. i Arkadiusz Nowacki Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze
  Arkadiusz Nowacki Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, Szef KAS Magdalena Rzeczkowska i prezes BCC Marek Goliszewski
  Od lewej: Szef Kas Magdalena Rzeczkowska, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Alicja Listwon, prezes BCC Marek Goliszewski
  grupowe zdjęcie laureatów z całej Polski
  • Przedsiębiorcy już po raz 19. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce.
  • Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji
   i kompetencje pracowników.
  • W tegorocznej edycji wyróżniono dwa urzędy skarbowe w Lubuskiem.

  Spotkanie finałowe konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy", organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów, odbyło się 21 kwietnia 2022 r. w Warszawie w siedzibie BCC.

  Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie. Przedsiębiorcy oceniają urzędy w anonimowych ankietach. Konkurs pełni ważną rolę w doskonaleniu pracy urzędów skarbowych w zakresie obsługi przedsiębiorców oraz w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej jako instytucji wspierającej przedsiębiorców w wykonywaniu ich obowiązków.

  Przedstawiciele biznesu wyróżnili 60 urzędów, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.
  Wśród nagrodzonych 19. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" znalazły się: Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze oraz Urząd Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

  Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w konkursie, wysoko ocenili zarówno kompetencje jak i uprzejmość pracowników urzędów skarbowych. Wyróżnienie, otrzymane od przedsiębiorców jest dla urzędów skarbowych szczególnie ważnym osiągnięciem. Motywuje do dalszej pracy nad doskonaleniem obsługi tak aby była profesjonalna i spełniała oczekiwania podatników.

   

  Pliki do pobrania

  Rejestr zmian

  Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze laureatem 18 edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

  Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze laureatem 18 edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

  Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze laureatem 18 edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

  18 lutego 2021 roku w formule online odbyło się spotkanie finałowe 18 edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy", organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. Przedsiębiorcy po raz pierwszy oceniali urzędy za pomocą elektronicznych ankiet.

  Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.

  Przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

  Wśród nagrodzonych 18 edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" znalazł się Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze.

  Pliki do pobrania

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 05.03.2021 Data publikacji: 05.03.2021 15:24 Data ostatniej modyfikacji: 05.03.2021 15:24
  Autor: Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze Osoba publikująca: Natasza Wiśniewska Osoba modyfikująca: Natasza Wiśniewska
  Rejestr zmian

  Zbigniew Cholewa laureatem konkursu „Menedżer innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych”

  Zbigniew Cholewa laureatem konkursu „Menedżer innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych”

  Zbigniew Cholewa laureatem konkursu „Menedżer innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych”

  Naczelnik Zbigniew Cholewa

  Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze został wyróżniony nagrodą Forum Zarządzania Publicznego za wdrożenie dobrej praktyki związanej wprowadzeniem prostego języka w pismach kierowanych do obywateli.

  Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji Forum, na której swoje praktyki przedstawili wszyscy finaliści konkursu. Do finału zakwalifikowało się czterech laureatów w tym właśnie Drugi Urząd Skarbowy w Zielonej Górze. Naczelnik Zbigniew Cholewa przedstawił uczestnikom Forum projekt, który był realizowany w Drugim Urzędzie Skarbowym w Zielonej Górze a polegał na uproszczeniu języka w komunikacji z klientem i innymi instytucjami.

  Pięcioosobowy zespół pracowników tego urzędu pod kierownictwem Naczelnika Z. Cholewy przez pół roku bazując na swoim doświadczeniu opracowywał wzory pism do klientów oraz broszurę, w której można znaleźć szablony pism do obywateli oraz instytucji. Wszystkie są napisane prostym językiem oraz w przejrzystej formie. Pomysł ten na tyle spodobał się komisji konkursowej, że otrzymał nagrodę główną konkursu  "Menedżer innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych".

  Uczestnicy konferencji wysłuchali również prezentacji poświęconej zarządzaniu projektami w administracji rządowej. Celem projektu jest wspieranie efektywnego zarządzania jednostkami sektora publicznego w Polsce, m.in. poprzez zidentyfikowanie innowacyjnych trendów w funkcjonowaniu administracji publicznej, dzielenie się doświadczeniami i wnioskami z realizowanych badań naukowych oraz stworzenie platformy do wymiany dobrych praktyk w zarządzaniu i funkcjonowaniu jednostek administracji publicznej.

  Forum Zarządzania Publicznego jest wspólnym projektem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP), Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (MUW), Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego (NIST) oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

  Komunikat opracowano na podstawie informacji zamieszczonej na stronie: http://ksap.gov.pl/ksap/aktualnosci/rozstrzygniecie-konkursu-menedzer-innowacyjnych-praktyk-w-instytucjach-publicznych (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym)

  Zdjęcie pochodzi również z ww. strony.

  Dyplom dla Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze Pana Zbigniewa Cholewy (plik pdf 428 KB)
   

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 23.09.2019 Data publikacji: 23.09.2019 10:24 Data ostatniej modyfikacji: 10.08.2020 12:20
  Autor: Paweł Kozik - pracownik IWK Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Osoba publikująca: Izabela Dobija-Larweczka Osoba modyfikująca: Beata Downar-Zapolska
  Rejestr zmian